תודעה מאפשרת, תודעה מעכבת – משקל מאוזן ובריאות טובה בראי הנפש

מכירים את האנשים האלה שאוכלים כמה שרק מתחשק להם? ספירת קלוריות מהם והלאה וגם בספורט הם עוסקים להנאתם בלבד? למרבה הפלא לעיתים קרובות הם רזים, חטובים ושמחים בדמות הנשקפת אליהם מן המראה.
אחרים לעומתם, מתאמצים, מסתגפים, לפעמים מצליחים ולעיתים, נבהלים ממחוג המשקל שמעז לנוע ימינה.

פתרונות פלא כאלה ואחרים צצים מדי פעם. לרפואה הסברים על הורמוני הרעב והשובע אך בשורה התחתונה הפתרון האמיתי נעוץ בתודעה.
אנחנו יודעים היום לדבר על תודעה של אדם רזה, כזו המשפיעה על התפריט, על חילוף החומרים ועל ההתייחסות לנושא האוכל והתזונה ומקומם בחייו של האדם.

אך אם המפתח לעניין המשקל נמצא בדפוסים החבויים אי שם בתת המודע שלנו ובידיעה שתת המודע בדיוק כמו רוב גופו של הקרחון מצוי אי שם בחלק שאינו נראה לעין, כיצד נוכל אי פעם לצאת מהמעגל הסגור של המאבק שמשקל.
גישת Body&Soul Reflection מאפשרת לנו בתהליכים קצרים יחסית לשנות את הדפוסים שמניעים אותנו, לשנות למעשה את מערכת היחסים שאנו מנהלים עם עצמנו. כאשר האוכל מפסיק למלא תפקידים כמו: פיצוי על בדידות, עצב או כעס. כאשר ה”רעב” מפסיק להיות מפלט ממילוי משימות ופתרון לדחיינות וכאשר עודף משקל מפסיק לשמש לנו כשריון הגנה. רק כשאנו משיבים למזון את תפקידו האמיתי בהזנת הגוף וביצירת חוויה נעימה, ללא רגשי אשמה, רק אז אנחנו יכולים לקבל את עצמנו ואת גופנו באהבה ואז אף השיל את עודפי המשקל.

לאחרונה שותפתי בסיפורה של בחורה שהצליחה, לאחר שנים רבות של תסכול, להשיל קילוגרמים רבים ממשקלה, להתחטב ולהתאהב בספורט. ה”נס” התרחש בדיוק באותו רגע בו הצליחה להפיל את המחיצות שבינה לבין עצמה ולקבל את עצמה מתוך אהבה. בה בעת התחיל המשקל לרדת ואפילו זוגיות מאושרת תפסה מקום בחייה.

הביולוג האמריקאי, ד”ר ברוס ליפטון, רואה בתודעה בריאה ומלאה באהבה עצמית את המפתח לריפוי. כל ריפוי, בכל אחד מתחומי חיינו.

מעוניינים לדעת יותר לעל Body&Soul Reflection ולהתנסות בתהליך? צרו קשר ותתחילו להשיג תוצאות טובות.

מאת עמרית בן סירה – נטורופתית בפתח תקווה