טיפול טבעי באבנים בכיס המרה

ניתן למנוע הישנות אבנים במרה

כיצד נוצרות אבנים בכיס המרה וכיצד אפשר למנוע היווצרותן

רוב אבני המרה – כ-80% נוצרות כתוצאה מהתגבשות של כולסטרול כולסטרול 20% הנותרים נוצרות דווקא ממחסור ברכיבים האחרים של נוזלי המרה בילירובין או מלחי מרה. גודלן של האבנים הנוצרות כיס המרה נע בין גודלו של גרגר ויכול להגיע אפילו למימדים של כדור פינג פונג.

הפרעה תפקודית וכאבים עזים נגרמים כשגבישים שנוצרו חוסמים את תעלת המרה – זו שמוליכה את נוזלי המרה אל המעי הדק. חסימה יכולה להיווצר גם בדרכי המרה בכבד עצמו (הכבד הוא האחראי לייצור נוזלי המרה). חסימת התעלה גורמת להיווצרות לחץ המלווה בכאבים חזקים ובהמשך לדלקת שעלולה לפגוע גם בכבד ואפילו בלבלב.
את אבני המרה אפשר להמיס האמצעות פורמולות ייעודיות של צמחי מרפא, בליווי תזונה שמקלה על התהליך. במצבים רבים אפשר לבצע תהליך קצר (24 שעות) במהלכו “נסחטות” אבני המרה החוצה. תהליך זה מתבצע בבית תוך הנחייה וליווי נטורופתי מקצועי.

כדי למנוע מאבני מרה חדשות להיווצר כדאי לאמץ תזונה מתאימה:

כדי למנוע מאבני מרה חדשות להיווצר כדאי לאמץ תזונה מתאימה: העדפה של תזונה שמבוססת על ירקות ופירות וצמצום משמעותי של צריכת מזון מן החי ומזון עשיר שומן מהחי תאפשר להוריד את היארעות התהליכים הדלקתיים בגוף בכלל.

מזונות עשירים בסיבים תזונתיים יספגו מתוך מערכת העיכול את הכולסטרול המיוצר על ידי הכבד ויסייעו בפינויו מהגוף, בכך תרד רמת הכולסטרול בכלל ונוזלי המרה יהפכו דלילים יותר.
צריכה של פטריות מרפא ובעיקר פטרייה בשם פליאורוטוס תזרז את תהליך פינוי עודפי הכולסטרול מהגוף ותסייע בשיפור יעילות התפקוד של הכבד וטיפל במצבים של כבד שומני.

גם במקרה זה פעילות גופנית עקבית תסייע בשימור הבריאות והפחתת רמות הכולסטרול.

תוכלו להיעזר גם ב”תרופות ביתיות”:

מדי בוקר שתיית מיץ מ-1/2 לימון יחד עם 2 כפיות שמן זית ו-1/8 כפית שום כתוש.

שתיית כפית שמן קצח בכוס מים חמים מדי בוקר על קיבה ריקה עשויה לסייע למניעת היווצרות אבנים בכיס המרה וגם כפית עד שתיים מדי בוקר מתערובת שנעשתה מחלקים שווים של זרעי קצח טחונים ודבש באיכות גבוהה.

צריכה של 3 כפיות גרגרי לציטין תסייע לדילול המרה.

1כדי להקל על הדלקת, לנקות את הכבד, ל”סחוט” אבנים מכיס המרה ולהקל על העיכול מומלץ לערבב כפית אבקת כורכום טרייה בכוס מיץ סלק ולשתות מדי יום.

בעונת הארטישוק ניתן לנקות את דרכי המרה על ידי שתיית שתי כוסות ביום מי בישול של ארטישוק, לא הכי טעים…אך מאוד בריא!

בטיפול במרפאה, לאחר אבחון והתאמה אישית של הדרך המתאימה ביותר לצרכי המטופל תקבלו פורמולות צמחי מרפא וגם טיפול ממוקד ל”סחיטה ושטיפה” של האבנים החוצה, על פי שיטתה של ד”ר חולדה קלארק.

מאת עמרית בן סירה – נטורופתית