דיקור סיני

דיקור סיני הוא שיטת טיפול עתיקה שהתפתחה בסין לפני קרוב ל-3000 שנה. השיטה מתבססת על הבנה עמוקה ביותר של אופן זרימת האנרגיה בגוף ובמערכותיו ומאפשרת, בתהליך קצר יחסית, לשפר את האיזון הפיזי ואפילו הרגשי.

איזון הוא המפתח לשימור בריאות טובה. למרות השנים הרבות בהן שימשה הרפואה הסינית במזרח במהלכן אף אומצה, שונתה והותאמה לרפואה היפנית, הטיבטית והקוריאנית, היא הגיעה למערב רק במאה ה-20.

היום משולב הדיקור לגישותיו השונות אפילו בחלק מהטיפולים הקונבנציונליים ובוודאי ברוב המוסדות הקונבנציונליים במערב. גישות הדיקור השונות הוכיחו עצמן כיעילות מאוד בתרפיית כאב, מחלות מערכת הנשימה, מחלות מערכת העיכול, דרכי שתן, מיגרנות וכאבי ראש, כאבי שריר ושלד, שיקום ברכיים ומחלות רבות אחרות.

הבנת הדיקור הביאה להתפתחותן של גישות נוספות במהלך המאה ה-20 ובהן:

 

שיטת נוז’ייה –שפותחה על ידי הרופא הצרפתי פול נוז’ייה: והיא עושה שימוש באוריקולותתרפייה שיטה סינית עתיקה לדיקור נקודות באוזן (שיטה זו זכתה להכרת איגוד הבריאות העולמי ב-1987 ולאישוש ממחקרו של דויד אלימי ב- 2002)

שיטת YNSA – YAMAMOTO NEW SCALP ACUPUNCTURE שפותחה על ידי הרופא היפני ימאמוטו והיא עושה שימוש בנקודות דיקור על גבי הקרקפת והשיטה הקוריאנית – סו ג’וק. כל השלוש מיושמות במרפאתי ביעילות רבה בהתמודדות עם כאבים, חוסר איזון והצורך להשיג איכות חיים טובה יותר.

סו ג’וק – שיטת טיפול קוריאנית שמטפלת בנקודות על גבי כפות הידיים וכפות הרגליים שמייצגות מערכות גוף שונות.

גישות אלה, בטוחות לחלוטין לשימוש והן משולבות במרפאתי במהלך הטיפולים השוטפים לצורך התמודדות עם מצבי כאב וחוסר איזון. השימוש בגישות דיקור אלה בצד הדיקור הסיני המסורתי מאפשר קיצור של משך הטיפול והשגת הקלה בזמן קצר יותר.