טיפול טבעי בסוכרת

מהי סוכרת

סוכרת הינה הפרעה בחילוף החומרים של סוכרי בגוף.

גלוקוז הוא חד סוכר והוא משמש בגוף כחומר בעירה – להפקת אנרגיה. הסוכר המוכר לכולנו הוא סוכרוז דו-סוכר המורכב מגלוקוז ופרוקטוז, הוא מתפרק על ידי אנזימים שנמצאים ברוק ונספג במעי הדק לדם. כך מתפרקות גם פחמימות מורכבות יותר כדי לאפשר את ספיגתן במערכת העיכול. עם ספיגתו של הגלוקוז אל תוך הדם עולה רמתו וכתוצאה אמור הלבלב להפריש את ההורמון אינסולין. האינסולין מאפשר הכנסת הסוכר אל תוך תאי הגוף כדי שישמש שם חומר בעירה להפקת אנרגיה.

כאשר הלבלב מתפקד ובריא הוא מפריש אינסולין בהתאמה לרמת הסוכר בדם ובכך מאזן אותה.

כאשר אדם חולה בסוכרת מכל סוג רמת הסוכר בדם עולה.טיפול טבעי בסכרת

אנחנו מבחינים בשלושה סוגים עיקריים של סוכרת:

סוכרת מסוג 1 המכונה גם סוכרת נעורים, בעיקר משום שהופעתה אופיינית יותר בגילאים הצעירים. בסוכרת מסוג זה הלבלב ישנה פגיעה בתאי בתא בלבלב (אותם תאים שמייצרים אינסולין) עד לכשל מוחלט בייצור אינסולין. בסוג סוכרת זו דרך הטיפול היחידה המאפשרת קיום היא על ידי מתן אינסולין בהזרקה.

סוכרת מסוג 2, מכונה סוכרת מבוגרים. הלבלב מייצר אינסולין והכשל הוא בכניסת הסוכר אל תוך התאים בשל היעדר רגישות או תגובה שלהם לאינסולין. סוכרת מסוג 2 מתפתחת בדרך כלל בהדרגה ובשלביה הראשונים מכונה הפרעה בסבילות סוכר. אבחון ההפרעה בשלבים אלה מאפשר לשנות תזונה ואורח חיים שלעיתים קרובות עשוי למנוע התדרדרות למצב של סוכרת.

סוכרת הריונית נובעת מהתנגדות לאינסולין המתפתחת בשלבים מתקדמים של ההריון אצל כ- 5% מהנשים. סוכרת הריונית מחייבת שינוי תזונתי ומעקב צמוד, הן בשל הצורך לשמר את בריאות האם והן משום שרמות גבוהות של סוכר עוברות דרך השיליה אל העובר. בדרך כלל הסוכרת ההריונית חולפת מעצמה לאחר בלידה אך יש לתת את הדעת שחלק מנשים אלה מועדות לפתח סוכרת מסוג 2 בשלב חיים מאוחר יותר.

טיפול טבעי בסוכרת

בשלבים מוקדמים של סוכרת כדאי מאוד לעבור לתזונה נטולת פחמימות ריקות ולצרוך במידה פחמימות מלאות (מורכבות) בשילוב חלבון. כדאי לאמץ תזונה אנטי דלקתית, לאזן את משקל הגוף ולאמץ אורח חיים פעיל המלווה בספורט, פעילות אירובית.

בנוסף ניתן להיעזר בצמחי מרפא שמסייעים באיזון רמות סוכר, בשיפור יכולת ההסתגלות של הגוף ובהתמודדות עם מצבי מתח.

מינרלים חיוניים לחולים סוכרתיים ולאנשים שנמצאים בסיכון לחלות בסוכרת הם:

מגנזיום שמשתתף במספר גדול של ריאקציות אנזימטיות, הוא מגביר הפרשת אינסולין ומשפר את כניסת הסוכר לתאים. מגנזיום מופרש בכמות גדולה דרך השתן כאשר רמות הסוכר גבוהות.

ניתן להעשיר את כמות המגנזיום הנצרך דרך התזונה על ידי הגדלת הצריכה של מזונות צמחיים ירוקים.

כרום הוא מינרל שמהווה מרכיב עיקרי בגורם סבילות הסוכר בגוף. צריכה של כרום עשויה לסייע בתיקון מצבים טרום סוכרתיים, היא מסיעת לאיזון רמות הסוכר בדם ולהכנסת הסוכר לתוך התאים. היות שכרום חסר בכל המזונות שמכילים פחמימות מזוקקות אלה גם מעלים את רמות הסוכר בדם וגם גורמים לחסר מצטבר בכרום שגורם לסוכרת.

ניתן להעשיר את התזונה בכרום על ידי צריכה של ברוקולי ושמרי בירה. גם מאכלי ים כמו צדפות וסרטנים עשירים בכרום.

בנוסף למינרלים חיוניים אלה אנו מוסיפים צמחי מרפא שמסייעים באיזון רמות הסוכר בדם ולמעשה מפצות על ההפרעה בתפקוד התקין. פורמולות של פטריות מרפא, מקבוצת מזונות העל, מאפשרות איזון רמות סוכר במקרים עקשניים.

בכל המקרים חשוב להעשיר את התזונה בויטמינים מקבוצת B, במיוחד ויטמינים 6B, 12B ו-1B וחומצה אלפא ליפואית שיסייעו בהגנה ושימור של כלי הדם הקטנים – הנימים שנוטים להיפגע אצל חולים סוכרתיים. טיפול מונע יאפשר חיים איכותיים ובריאים ללא פגיעה בראייה או צורך להתמודד עם תופעות קשות טיפול כמו רגל סוכרתית.

סובלים מסוכרת? זה הזמן  ליצור קשר לקביעת פגישת טיפול טבעי בסוכרת

הנכם מוזמנים ליצור איתי קשר טלפונית: 03-9217515

עמרית בן סירה
נטורופתית , מומחית ברפואה טבעית משולבת