טיפול טבעי בקרוהן

מחלת קרוהן

מחלת קרוהן היא מחלה דלקתית שתוקפת את שכבת החיפוי על דפנות מערכת העיכול. האזורים הדלקתיים יכולים להופיע מאזור הפה ועד לפי הטבעת. הדלקת במחלת קרוהן עלולה להתפשט ולחדור גם לשכבות עמוקות יותר. התסמינים האופיניים למחלת קרוהן הם: כאבי בטן, הפרעות עיכול כמו שלשולים והקאות, הפרעה בספיגה התקינה של מזון דרך המעי שמובילה לחוסרים תזונתיים וירידה במשקל, דלקות במפרקים, דלקות בעיניים, גרד ופגיעה בעור, הפרעות ריכוז ועייפות.

הגורמים למחלת קרוהן אינם ברורים דיים אך ברור לחלוטין שמתח ותזונה לקויה גורים להחרפה של מחלת קרוהן.

הזנחה וחוסר טיפול מתאים במחלת קרוהן עלולים לגרום להידרדרות עד למצב של שילשולים דמיים ואף לחירור דופן המעי. הזנחה של מחלת קרוהן עלולה לגרום אף למוות.

הטיפול הקונבנציונלי בקרוהן:

הטיפול הקונבנציונלי מבוסס בדרך כלל על תרופות נוגדות דלקת סטרואידיות ולא סטרואידיות. במידה ולא מושגת יעילות מספקת בקבוצות תרופות אלה נעשה שימוש בתרופות שיעדן דיכוי התגובה החיסונית. ישנן מספר קבוצות תרופתיות כאלה אשר בנטילתן סיכון מסוים להתפתחות סרטן מסוג לימפומה.

בנוסף מקובל במקביל לטפל במחלת קרוהן באמצעות תרופות סימפטומטיות במטרן להקל על התסמינים של מחלת קורהן כגון תרופות שמטפלות בהפרעות עיכול, תוספים תזונתיים שמשפרים את איכות ההזנה משלימים חוסרים תזונתיים, זריקות 12B, תוספים של סידן וויטמין D.

במצבים בהם ישנה פגיעה חמורה בדופן מערכת העיכול יש צורך בהתערבות כירורגית לכריתת האזור הנגוע.

טיפול טבעי בקרוהן:

טיפול טבעי במחלת קרוהן מכוון להורדה משמעותית של המצב הדלקתי של מערכת העיכול בפרט והגוף בכללו. בשלב הראשון מותאמת תזונה ייחודית לכל מטופל. התזונה מבוססת על מזון טבעי, אורגני ונעדר כל גורמי דלקת: מזונות שמקורם מהחי, שומנים, פחמימות פשוטות, מזונות מתועשים ותוספים מלאכותיים. בנוסף במחלת קרוהן מוספים מזונות שמסייעים לשיקום הרירית במערכת העיכול.

במקביל לתזונה ניתנים לכל מטופל במחלת קרוהן תוספים אנטי דלקתיים, אנזימי עיכול, חיידקים ידידותיים, צמחי מרפא אנטי דלקתיים וכאלה שמתאימים במיוחד לחיזוק מערכת העיכול ולשיקומה, צמחי מרפא שמסייעים להסתגלות הגוף ומרגיעים מצבי מתח.

בגישתי לכל מטופל במחלת קרוהן מותאמת פורמולה של פטריות מרפא שמסייעת להתמודד עם מזהמים שתוקפים את מערכת העיכול, מחזקים את מערכת החיסון, תומכים בשיקום ריריות ותומכים בהחלמה.

עם התקדמות הטיפול ניתן בהדרגה להוריד חלק גדול מהתוספים וצמחי המרפא ולהיעזר בסוגי מזונות ומזונות על שמשמרים את בריאות מערכת העיכול.

סובלים מקרוהן? זה הזמן  ליצור קשר לקביעת פגישת טיפול טבעי בקרוהן

הנכם מוזמנים ליצור איתי קשר טלפונית: 03-9217515

עמרית בן סירה
נטורופתית , מומחית ברפואה טבעית משולבת