טיפול במחלות הסרטן

טיפול טבעי במחלות הסרטן ותמיכה

 סרטן יכול להתקיים בגוף רק במידה בה התנאים מאפשרים לו. נשנה את התנאים ונמנע את המחלה.

כמו מחלות רבות אחרות גם מחלות הסרטן מתפתחות כאשר הסביבה בגוף חומצית-דלקתית, קרומי התא משנים את הרכבם בשל הצטברות של רעילות וכתוצאה נבצר מהתאים להיזון באורח אופטימלי. תנאים רגשיים, מתח, פחדים ודומיהם מחמירים את מצבו הירוד של הגוף.

הרקמה הסרטנית, מתפתחת ללא בקרה וכמעט מבלי שמערכת החיסון תפריע לה תוך שימוש ב”טריקים” שמטעים את מערכת החיסון ואינם מאפשרים לה לבצע את תפקידה.

שני הגורמים הבולטים שמאפשרים לסרטן להתפתח:

 מערכת החיסון מזהה גורמים שתוקפים את הגוף על ידי קריאה של רצפים של פוליסכרידיים האופיניים להם – מעין “ברקוד” ייחודי שמאפשר למערכת החיסון להחליט את מי עליה לתקוף. רקמה סרטנית קולטת לתוכה מבנים פוליסכרידיים של מערכת החיסון ובכך משבשת את יכולתה של מערכת החיסון לזהות את הרקמה החולה ולתקוף אותה.

 פגיעה במנגנון P53 – חלבון 53 שייך למערכת החיסון ותפקידו לזהות שינויים ושיבושים בחומר הגנטי בגרעין התא ולתקן אותם. במידה ותהליך התיקון נכשל גורם החלבון ל”התאבדותו” של התא הפגום. כמותו של חלבון זה ואיכות פעילותו הם אמצעי מכריע וחיוני לנצחונו של הגטף על הסרטן.

תהליך החלמה טבעי מושתת, אם כן, על חיזוק יכולתה של מערכת החיסון לפעול באורח אופטימלי, יצירה של תנאים סביבתיים שלא מאפשרים לגידול להתקיים ויצירת אווירה רגשית מתאימה להחלמה.

טיפול טבעי בסרטן מבוסס על אימוץ תזונה טבעית שמשנה את מאזן ה- PH  ועשירה בנוגדי חמצון וחומרים אנטי סרטניים. התאמה אישית של פורמולות צמחי מרפא ופטריות מרפא שיתקנו את  המנגנונים החיסוניים שחיוניים לתהליך ההחלמה.

טיפול טבעי בסרטן מותאם לצרכי המטופל ובאופן שתומך בטיפול קונבנציונלי ומחזק את האפקט שלו.

 איך הסרטן מתפתח?

כל אחד מאברי הגוף מורכב מתאים אשר כל אחד מהם מכיל את המידע הגנטי של האדם ואפיונים ייחודיים לרקמה ולאיבר אליו הוא משתייך.

תאים מתרבים על ידי חלוקה בקצב הנדרש על פי צרכי הגוף. כאשר קצב ההתרבות של התאים גדול מהנדרש לצרכי הקיום של הגוף (או הגדילה כשמדובר בילדים) נוצר גידול. כאשר איפיוני התא שונים מאלה של הרקמה בה הם מתפתחים הגידול הוא סרטני.

 גרורות מה הן?

 לגידול ממאיר יש יכולת לחדור/לפלוש לרקמות בסביבתו או “להתביית” ברקמות מרוחקות באמצעות תאי גידול שעוברים אליהן דרך זרם הדם או הלימפה. פלישה לרקמה שכנה או השתרשות ברקמה מרוחקת של תאי גידול נקראת גרורה והיא מעידה על התפשטותה של המחלה.

 היות שקל יותר לטפל בשינויים ממאירים בשלבים מוקדמים כדאי להיות ערניים לשינויים ולתסמינים המעידים על שינוי באיזון הגופני.

 תסמינים שיש לתת עליהם את הדעת:

אובדן משקל – ללא סיבה ידועה

חום מתמשך גם אם נמוך

עייפות מתמשכת, ללא סיבה ידועה

שינויים בתחושות באזורי גוף שונים: כאב גם אם עמום אך מתמשך, לחץ, נפיחות, גרד וכד’

שינויים בדפוסי היציאות

דימומים: רקטליים, וגינליים – חריגים, דימומים מהחניכיים וכד’

שיעול כרוני

ליחה דמית

הזעות לילה

נפיחות בבלוטות לימפה

כל עוד אנחנו בריאים כדאי מאוד לאמץ אורח חיים מונע סרטן:

 עישון – כולנו יודעים שכדי למנוע תחלואה בכלל וסרטן בפרט כדאי להימנע מעישון. גם אם עישנת משך שנים רבות כל סיגריה נוספת – מיותרת. “השכטה” הנוכחית זו האחרונה ולתמיד. היום קל יותר לבקש מהאנשים בסביבתנו לשחרר אותנו מהצורך להיחשף לעישון פסיבי, הימנעו מעשן הסיגריות של אחרים.

 חשיפה לשמש – שנים רבות מזהירים אותנו מקרינת השמש. אמנם חשיפה ממושכת לקרינה ובשעות השיא מזיקה לבריאות, מזקינה את העור ועלולה לגרום לסרטן אך כדאי להיות מודעים שלחשיפה לאור יום ולקרינת שמש בשעות הבוקר המוקדמות ובשעות אחר הצהריים יש גם יתרונות בריאותיים. האור וקרינת שמש מתונה חיוניים למטבוליזם של סרוטונין ולייצור עצמי של ויטמין D. כדאי לדעת שלאחרונה גואה גל נגדי בקרב אנשי רפואה בארה”ב להפסיק את הקמפיין הגורף כנגד השמש ולהיחשף לקרינה מתונה ובתבונה.

 תזונה – תזונה הינה גורם דומיננטי בשימור בריאות בכלל ובמניעת היווצרותם של גידולים בגוף. תזונה שמקורה מהחי ותזונה מתועשת: עתירת סוכר, מלח, צבעי מאכל, חומרים משמרים, חומרי הדברה ודומיהם יוצרת בגוף סביבה חומצית שמאפשרת היווצרותם של גידולים סרטניים ושל תופעות דלקת שונות אחרות. תזונה טבעית המבוססת על ירקות, פירות, קטניות ודגנים מלאים יוצרת בגוף סביבה בסיסית ובריאה.

 אלכוהול – צריכה של אלכוהול אף היא גורמת לגוף חומצי.

 תנועה – מערכת הלימפה נעה מכוח תנועתו של הגוף. לכן, גוף שנמצא בתנועה משפר בכך את התפקוד החיסוני. פעילות אירובית משפרת את מאזן הסוכרים והשומנים בגוף מה שתורם לבריאות כלי הדם הלב ולמניעת הופעתן של מחלות סרטן.

 סביבת עבודה – שעות רבות אנחנו מבלים במקומות העבודה שלנו. יש להקפיד על נקיונה ואוורורה של סביבת העבודה. יש לבחון אם אין בסביבת העבודה חומרים כימיים, צבעים דבקים, אסבסט, גורמי קרינה ולטפל במניעת חשיפה לגורמים מסכני חיים ומסרטנים כאלה. לסביבת עבודה ידידותית ונעימה יש השפעה עצומה על המערך הרגשי ויכולת ההתמודדות עם מתחים. הבטיחו לעצמכם סביבת עבודה כזו.

מידע נוסף על טיפול טבעי בסרטן.

אתם מוזמנים ליצור קשר בכל שאלה בנושא טיפול טבעי במחלות הסרטן או לקביעת פגישת טיפול בסרטן

03-9217515

עמרית בן סירה
ד”ר לנטורופתיה, מומחית ברפואה טבעית משולבת