נטורופתיה

הסבר על מה זה נטורופתיה

גישה טיפולית שמתבססת על ההבנה שריפוי מושג על ידי תיקון ועידוד מנגנוניו הטבעיים של הגוף. התיקון והאיזון של מנגנוני הגוף שפעילותם השתבשה בשל אורח החיים מושג על ידי תזונה מתקנת, צמחי מרפא, תוספי מזון, פעילות גופנית, שמנים אתריים ועוד. בהמשך ממליצה הנטורופתיה, מנחה ומכוונת את האדם לאמץ אורח חיים תקין ובריא, בכך היא ממלאת את תפקידה כרפואה מונעת.

היפוקרטס, אבי הרפואה המערבית, היה הראשון שגרס כי המקור לריפוי הוא הטבע. הוא זה שטבע את הביטוי: Vis Mediatrix Naturae – כוחו המרפא של הטבע.

תמצית שיטתו של היפוקרטס גולמה במשפט המפורסם שלו: יהיו מזונותיך תרופותיך ותרופותיך מזונותיך, תפיסה שהייתה גם אבן דרך בגישתו של הרמב”ם.

כיום משמשת נטורופתיה כאמצעי לטיפול בהפרעות, כאבים ותסמינים שאינם מוצאים פתרון במסגרת הרפואה הקונבנציונלית. נטורופתיה נותנת מענה גם למטופלים רבים שמטופלים במסגרת קונבנציונלית וזקוקים לתמיכה במהלך הטיפול, לשיפור התוצאות של הטיפול הרגיל, להקלה בכאבים ולשיפור איכות החיים.

נטורופתיה משמשת גם כגישה הנבחרת למי שבוחרים בריפוי טבעי ( רפואה אלטרנטיבית, רפואה משלימה ) כבחירה המועדפת שלהם ומחוייבים לדרך הטבעית כדרך חיים.

 

במרפאתי משולבת הגישה הנטורופתית יחד עם טיפול הומיאופתי, מספר שיטות דיקור, טיפול בצמחי מרפא, פטריות מרפא, תזונה ושיטות איזון וריפוי נוספות. האבחון המקדים לטיפול מנעשה דרך תשאול הומיאופתי ונטורופתי, אבחון ממוחשב, אירידיולוגי, אבחון כף, יד, לשון ועוד. הגישה הטיפולית מותאמת אישית לכל אדם על פי יכולותיו וצרכיו זאת במטרה להשיג את התוצאה המיטבית מהר ככל שניתן.

מאת: עמרית בן סירה – נטורופתית