פיברומיאלגיה

טיפול בפיברומיאלגיה

4% מכלל האוכלוסיה הבוגרת, רובם המכריע נשים, לוקים ב אסופת תסמינים שהעיקריים בהם: כאבי שרירים ושלד, עייפות, תשישות כרונית והפרעות תיפקודיות נוספות. כלל תופעות אלה מוגדר כתסמונת הפיברומיאלגיה – דאבת שרירים. תסמינים נוספים של פיברומיאלגיה – דאבת שרירים עלולים להיות: הפרעות שינה, כאבי ראש, דכאון, חרדה, הפרעות עיכול ותופעות של מעי רגיז, שלפוחית שתן עצבנית, הפרעות בכושר הריכוז ועוד. עוצמת התסמונת והישנות התופעות מושפעת מעומס פיזי או רגשי.

היות שמדובר בתסמונת, כלומר, לא במחלה בעלת מדדים איבחוניים מדוייקים, מתבססת האבחנה על תגובת כאב ב-18 נקודות גוף מוגדרות אך בעיקר באינטואיציה של הרופא המאבחן.
גם הטיפול המקובל במסגרת הרפואה הקונבנציונלית אינו מכוון לטיפול בגורם, זה כאמור אינו מוגדר. לכן ללוקים בפיברומיאלגיה – דאבת שרירים, מוצע טיפול בתרופות ליריקה  או סימבלטה שלעיתים תופעות הלוואי שלהן דומות לתסמינים עליהן התלונן המטופל מלכלתחילה: טישטוש, סחרחורות, עייפות, הפרעות עיכול וכד’.

הגישה הטבעית – הוליסטית מעיקרה ולכן מתבוננת בתהליך שעובר על האדם השלם הן ברמה הפיזית והן הרגשית ומציעה טיפול שיסייע באיזון האדם כולו.
למשל: כובד באיברים, עייפות, טישטוש וכובד בראש הם תסמינים אופייניים לפיברומיאלגיה  – דאבת שרירים אך גם למצבים בהם סירקולציית הנוזלים בגוף אינה אופטימלית ובגוף מצטברות לחות וליחה. הצטברות כזו יוצרת סביבה דלקתית, גורמת לקושי בתנועה, לכובד באיברים, עלולה ליצור תחושה של טישטוש ולחץ בראש וכדומה.
התבוננות כזו מאפשרת לזהות את הגורמים שהביאו לחוסר האיזון ולתקנם ובמקביל לנקוט בגישה טיפולית: צמחי מרפא, הומיאופתיה, דיקור שיניעו את הנוזלים, יסייעו בפינויים מהגוף.

הפרעות עיכול שאופייניות לפיברומיאלגיה – דאבת שרירים מטופלות על ידי איזון של מערכת העיכול תוך שינוי תזונתי, תוספים שמסייעים לשיקום מערכת העיכול, צמחי מרפא שמשפרים את תהליך העיכול וטיפול מקיף במתח ועצבנות שמהווים טריגר משמעותי להפרעות דרכי העיכול.

ההתסכלות וההתייחסות לתנאי החיים של האדם, לרגשות המניעים אותו והתמיכה שניתנת בתהליך הטיפול בפיברומיאלגיה מאפשרים לאדם להפוך לגורם פעיל בתהליך ההחלמה שלו. בריאות שמושגת בדרך זו נשמרת לאורך שנים.

בגלל התסכול של מאובחני פיברומיאלגיה הקמתי את פורטל פיברומיאלגיה, עייפות כרונית ומחלת הנשיקה.  מטרת הפורטל לתת מענה לכל השאלות וכמובן בכדי לטפל בסימפטומים ולהעניק חיים טובים למאובחני פיברומיאלגיה.

סובלים מפיברומיאלגיה? זה הזמן ליצור קשר לקביעת פגישת טיפול טבעי בפיברומיאלגיה

הנכם מוזמנים ליצור איתי קשר טלפונית: 03-9217515

עמרית בן סירה
ד”ר לנטורופתיה, מומחית ברפואה טבעית משולבת