רפואה טבעית – רפואה משלימה

רפואה טבעית – רפואה משלימה, מתן פתרון מקיף לחולים ולכואבים

המונח רפואה משלימה מאגד תחת כנפיו את מיכלול הגישות של הריפוי הטבעי, בהן: תזונה, נטורופתיה, הומיאופתיה, רפואה סינית, רפואה יפני, רפואה קוריאנית, אוריקולותרפיה, רפלקסולוגיה, שיאצו, היליניג, תרפיה אורתו קרניאלית עוצמת הרכות ועוד גישות טיפוליות רבות נוספות.

 

גישות הרפואה המשלימה והגישות הטבעיות למיניהן שמות את האדם במרכז. איזונו, רווחתו ואיכות חייו של האדם היא המטרה שעומדת בפני גישות ריפוי אלה. הרפואה המשלימה והרפואה הטבעית לשיטותיה רואות את המחלה כתוצאה של איזון פיזי ורגשי שהופר, לפיכך גם הריפוי מתחיל בניקוי ושיחרור מהגורמים שהביאו לשיבוש באיזון הבריא ולאחר מכן בהשבת האיזון על כנו.

ייחודה של הרפואה המשלימה והרפואה הטבעית בתשומת הלב הרבה לפרט, בקשב העמוק ובזמן שמקדיש המטפל למטופל. היום עם הצטברות ידע רב וניסיון נהנית הרפואה המשלימה גם מהבנה של המנגנונים הפיזיים והרגשיים שאמצעי הריפוי מתערבים או משפיעים עליהם ומהתייחסות מחקרית ועניין מקהלים גדלים והולכים.

רפואה משלימה והרפואה הטבעית נותנות מענה להפרעות וסבל שלא מצאו פתרון במסגרת הרפואה הקונבנציונלית. הרפואה המשלימה והרפואה הטבעית אף מאפשרות שיפור איכות החיים של מטופלים במחלות קשות ו/או מחלות כרוניות שמטופלות במסגרתה רפואה הקונבנציונלית.

במרפאתי נעשה שימוש במספר שיטות לצורך אבחון שורש ההפרעה שהמטופל חש ובמקביל מותאמת “מעטפת” טיפולית שמאפשרת שיפור איכות החיים והחלמה תוך פרק זמן קצר.

במסגרת רפואה טבעית – רפואה משלימה ניתן לטפל במגוון סימפטומים, תסמונות ומחלות:

טיפול בסוכרת, טיפול בקרוהן, טיפול בקוליטיס, טיפול בלחץ דם, טיפול בכולסטרול והשמנת יתר, טיפול באבנים בכיס המרה, טיפול בכאבים כרוניים, טיפול בהפרעות עיקול,  טיפול במחלות סרטן