טיפול טבעי בהפרעות קשב וריכוז

הפרעות קשב, עייפות ומצבי רוח בגלל האוכל שלי? הכיצד??

עייפות, תחושת עירפול, כאבי ראש, מצבי רוח משתנים, קשיים בריכוז הינם תסמינים לא ספציפיים אשר במבוגרים מתקשה הרפואה לתת להם מענה ובילדים מוערכים כחלק מהפרעות קשב וריכוז.
לעיתים רבות תהיינה מלוות תופעות אלה בהפרעות עיכול ברמה משתנה ובהן: נפיחות, גזים שלשול או עצירות, התכווצויות של הבטן וכאבי בטן.
עד השנים האחרונות נטו המטפלים ברפואה הטבעית ואף חלק מהרופאים שגילו פתיחות לבחון אפשרות זו לשייך מכלול כזה של תופעות לזיהומים של פטריות שמר, או קנדידה (לארבעת מיניה השונים).
אך לא תמיד מדובר בקנדידה. לעיתים קרובות הגורם הוא רגישות לרעלנים שנמצאים בעיקר במזונות כמו: בשר, תוצרת חלב או ביצים שגודלו עם כמויות גדולות של אנטיביוטיקה או תוספת של הורמונים. שימו לב, שרוב החקלאות המודרנית משתמשת באנטיביוטיקה במטרה למנוע מחלות בלולים או בהורמונים כדי להביא לעליית משקל הבקר לבשר.
במזונות המעובדים נמצא לעיתים קרובות מונו סודיום גלוטמאט – חומר “תבלין” במטרתו לשפר ולחזק את הטעם. כדאי להיות ערים לעובדה שמונו סודיום גלוטמאט עשוי להופיע בין רכיבי המזון בשמו המלא או בקיצור MSG אך גם “נסתר” בכמה שמות אחרים ומאוד תמימים למראה כמו: Hydrolyzzed proteins, Vegtable protein, Natural flavor broth, soy concentrate, Protein isolate.
מונוסודיום גלוטמאט והממתיק, שהשימוש בו כל כך נפוץ, האספרטיים ואפילו גלוטן, במיוחד בילדים שמערכת העיכול שלהם רגישה, יוצרים בגוף קבוצת רעלנים הקרויים אקסיטוטוקסינים. אלה חודרים דרך מערכת העיכול וגורמים לפגיעה בתפקוד התקין של מערכת העצבים. ההפרעות הנגרמות בשל נוכחות של אקסיטוטקסינים הן רבות ובהן השפעה על חשיבה בהירה, הפרעות קשב והפרעות בריכוז, עייפות פתאומית, תחושת ערפול והפרעות זיכרון ועוד.

מוזמנים להתעדכן בהרצאה הקרובה: טיפול טבעי בהפרעת קשב וריכוז

מוזמנים לשתףEmail this to someone
email
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Facebook
Facebook