מה אומר עלינו מבנה הפנים

מבנה הפנים

איבחון מדוייק היה מאז ומעולם תנאי הכרחי לטיפול איכותי. אמצעי האבחון המתקדמים המשרתים היות את הרפואה המערבית לא עמדו לרשותם של הרופאים המצרים, הסינים, האינדיאנים, האיורוודים. אלה פיתחו לדרגת אמנות את רגישותם ואת יכולתם לקרוא את מצבו של אדם, חזקותיו, חולשותיו ונטיית המחלות שלו, רק על פי מראהו.

במעט מהידע הזה נוכל להיעזר גם אנו כדי לזהות טוב יותר את נטיות גופנו ואישיותנו ולהשתמש בידע הזה לתיכנון יעיל ובריא יותר של מהלך החיים. הסינים נוהגים לשייך את טיפוס האדם ליסוד הדומיננטי שלו (מתוך חמשת היסודות: אש, אדמה, מתכת, מים ועץ) ובכך לאפיין את נטיותיו. להלן חמשת טיפוסי היסוד:

 אש: מבנה פנים משולש ועור בעל גוון אדמומי.

טיפוס האש בעל אגו חזק, הוא מתלהב בקלות ובמהירות אך גם מגיע במהירות למצבי תיסכול, פועל מתוך סערה ויצריות, חסר סבלנות, בעל תפיסה מהירה. טיפוס אש עלול בקלות רבה לנתק מערכות יחסים ולבודד את עצמו חברתית.

מבחינה פיזית סובל מרגישות של מערכת הלב וכלי הדם. הוא סובל מהפרעות שינה,דאגנות חרדות ומתחים. המתחים יגרמו לו לדופק מהיר, נטייה לעצירות, שיבושים הורמונליים. בנוסף הוא נוטה לפתח בעיות שיניים.

אדמה: מבנה פנים אובלי וגוון עור צהבהב.
טיפוס זה מצטיין בכנות, נתינה ונטייה להאמין ולסמוך על אחרים דבר שחושף אותו לאכזבות.

טיפוס אדמה יצירתי, אינטלקטואלי אך שמרן ומגביל את חופש הבחירה שלו עצמו ובכך פוגע ביכולתו ליזום ולממש.

רגישות רבה של מערכת העיכול ובמיוחד הקיבה והטחול, הלבלב והמעיים מאפיינים טיפוס זה.

טיפוס אדמה עלול לפתח כיב קיבה או תריסריון, שילשול או עצירות, נפיחות ומעי דלקתי. יש לו נטייה לצבירת נוזלים, לחולשה ולירידה ברמות האנרגיה.

מתכת: מבנה פנים עגול וגוון עור לבן.

טיפוס המתכת נשלט על ידי ההגיון הבריא, זהו טיפוס אינטלקטואלי, מאוד קפדן ומאורגן ובעל כושר ביטוי מעולה. טיפוס המתכת סקרן ובעל נטייה לפיזור. הוא מקבל בקלות השפעות חיצוניות. היות שהוא מונע על ידי דחף תמידי לשיפור עצמי כשהוא מצליח להתמקד במשימה אחת ההצלחה מובטחת.

המערכות הרגישות הן הריאות והמעי הגס. הוא נוטה לאלרגיות נשימתיות, סינוסיטיס, דלקות גרון, הצטננויות ובעיות עור. נוטים לפתח מחלות של המעי הגס ולסבול מכאבי גב. אזור רגישות נוסף הפה והשיניים.

מים: מבנה פנים מרובע וגוון עור כהה.

טיפוס זה מצטיין בכושר מנהיגות ומצליח לגייס אחרים למטרות החשובות לו. הוא בעל נכונות ורצון לעבודה רבה ומאומצת, מתמיד ובעל רצון חזק. בדרך כלל גמיש ביחסיו עם אחרים ונכונות לרצות. למרות על אלה לעיתים מגיב בקיצוניות נוטה לתלות או נכנע לפחדים ועלול לחוש ניכור לסביביתו.

מערכות הגוף הרגישות הן המערכת הגניטו אורולוגית והטיפוס עלול לסבול משיבושים הורמונליים, עקרות, אימפוטנציה או חולשת פריון.
הזדקנות מוקדמת או מחלות גריאטריות יאפיינו טיפוס מים שלא הקפיד על בריאותו. בנוסף עלולים לסבול מחולשת גב תחתון ובעיות בברכיים.

עץ: מבנה הפנים האופייני מלבני לעור גוון זית.

טיפוס זה שופע אנרגיה, מלא ביטחון עצמי, בעל יכולת מנהיגות. באופיו הוא נוקשה וקצת נעדר גמישות וזוכה להערכה וכבוד מסביבתו.
המוח, הכבד ומערכת העצבים הן אזורי התורפה. כתוצאה הוא נוטה לפתח מתח בחגורת הכתפיים, לחוש התכווצות באזור הגרון ולסבול מהפרעות עיכול אופייניות למתח כמו אולקוס, צרבת או חומציות יתר וריפלוקס.

כתוצאה ממתח הוא עלול לסבול גם מכאבי ראש ויתר לחץ דם.