רפואה טבעית אינטגרטיבית – מהי? למה לי?

הרפואה הטבעית האינטגרטיבית, משלבת גישות טיפול טבעיות שונות ממסורות מגוונות מן המזרח והמערב. למשל: נטורופתיה, שעל פי תפיסה מערבית התפתחה לפני כ-200 שנה בגרמניה ומשם התבססה במערב כולו, יחד עם הרפואה הסינית. כך גם גישות טיפול שהתפתחו בקוריאה, הרפלקסולוגיה ששורשיה מגיעים הן למזרח אסיה והן למצרים הקדומה, וגישות טיפול באמצעות צמחי מרפא. צמחים מערביים המשולבים בצמחים שמשמשים ברפואה האיורוודית וברפואה הסינית. הגישה האינטגרטיבית מחויבת גם ליכולת להתאים את עצמה למטופלים שמטופלים בגישות הרפואה הקונבנציונלית.

מקורה של הגישה האינטגרטיבית היא תורתו של הרופא האמריקאי ד”ר אלי ג’ונס שחי בארה”ב עד שנת 1933. ד”ר ג’ונס, התמחה בטיפול בחולי סרטן ועסק בכך במשך 44 שנים. ככל שהעמיק בעבודה, כך הגיע למסקנה שריפוי עמוק ואמיתי בגישות הקונבנציונלית אינו אפשרי.

ד”ר ג’ונס הסביר שגופנו מפתח את התחלואה הכרונית בכדי להתאים את עצמו לתמורות המהירות ביומיום ולרמת הלחצים הגבוהה שהאדם חשוף אליה. יציאה ממצב כרוני, על פי גישתו של ד”ר אלי ג’ונס , תתאפשר על ידי פעולות איזון וחיזוק אנרגיית החיים ב-3 מישורים:
איזון חומר החיים – בריאות מערכת העיכול, תזונה ונשימה
נוזל החיים – איזון המערכת ההורמונאלית וההולכה העצבית\רוח החיים – עבודה על דפוסי חשיבה, דפוסים התנהגותיים, תפיסות ורגשות שימי לב האם יש 3 מישורים?

כדי להשיג את כל אלו, תמך ד”ר ג’ונס בטיפולים במגע, בתזונה, תנועה, טכניקות נשימה ובעבודה עם צמחי מרפא המאפשרים לגוף ולנפש להסתגל ולהתמודד ביעילות עם…….. בעזרת צמחים אדפטוגנים (מאפשרי הסתגלות) – מושג ייחודי שנוצר בתחום רפואה זה.

יתרונה הגדול של הרפואה האינטגרטיבית היא בכך שהיא מתייחסת באופן אישי לכל מטופל ולעולם מתאימה את הרכבו של כל טיפול לצרכים המיוחדים של האדם המטופל. הרכב התזונה, פורמולת צמחי המרפא, נראה לי כפילות?
גישה זו מציבה בפני המטפל אתגר מקצועי בכל פעם מחדש. עליו למצוא את הדרך הטובה ביותר עבור הפרט ומעת לעת גורמת לו לחפש דרכים חדשות, להיעזר בפרוטוקולים של רופאים או מטפלי אחרים, ללמוד אותם ולשלבם בטיפולים בהם יוכלו לסייע ולזרז את ההחלמה.
את הפסקה הזאת אפשר לשכפל גם לאודות, שימי לב שהוספתי שם משהו בסגנון זה

הטיפול האינטגרטיבי הופך את הדרך למלמדת, מרתקת ומאפשרת ואני מודה על כך יומיום.

בהצלחה!!!!!!

מוזמנים לשתףEmail this to someone
email
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Facebook
Facebook