טיפול טבעי בכולסטרול

כולסטרול מהו?

13648654_sכולסטרול הוא חומר שומני המשמש את צרכי הגוף לשם ייצור הורמונים, מלח מרה, ריקמת ההגנה התת עורית, קרומי התאים, מעטפת העצבים ועוד.

כולסטרול גבוה מעיד על כמות גבוהה מדי של שומנים המצויים בדם ועלולים לשקוע על דפנות כלי הדם ובכך לגרום להיצרותם. כלי דם שמאבדים מגמישותם ומנפחם  מאבדים גם מכושר לתפקד ביעילות ולהעביר את כמות הדם הדרושה. פגיעה תפקודית זו מהווה את אחד הגורמים העיקריים למחלות לב ובשל כך עלולה להפוך למסכנת חיים.

לעלייה ברמות כולסטרול בדם אין כל תסמינים ולכן האדם אינו מודע לתהליך ההרסני המתחולל בגופו.

כולסטרול טוב, כולסטרול רע

רוב האנשים שנשלחים לבצע בדיקות דם מודעים היטב לכך שתוצאות הבדיקה תראנה ערכים שונים של שומנים.

כולסטרול כללי – מעיד על כמותם הכוללת של סוגי השומנים השונים הנמצאים בדם.

כולסטרול טוב – HDL –  High density Lipoprotein – זו התרכובת שנושאת כולסטרול מרקמות הגוף אל הכבד. כאשר הכבד בריא ויש בו רצפטורים (קולטנים) רבים לכולסטרול הוא קולט את השומנים הללו והופך אותם לחומרים החיוניים לגוף.

כולסטרול רע – LDL  – Low density Lipoprotein – תרכובת זו נושאת שומן מהכבד אל מערכות הגוף. עודפי שומן כזה עלולים לשקוע עת דפנות כלי הדם ליצור פלאק – אשר חוסם את מעבר הדם התקין.


טריגליצרידים

בטריגליצרידים המורכבים מ- 3 יחידות של חומצות שומן וראש גליצרול – תרכובת פחמימנית, משתמש הגוף כחומר העיקרי שלו לאחסון אנרגיה. הטריגליצרידים משמשים בגוף מקור לאנרגיה בכל מצב של רעב, כאשר האנרגיה הזמינה לגוף מתכלה.

הגורמים לעלייה ברמות הכולסטרול

לכולסטרול מקור חיצוני – אקסוגני – התזונה שלנו ומקור פנימי – אנדוגני – ייצור עצמי על ידי הכבד.

כולסטרול אקסוגני מקורו בתזונה המבוססת על צריכה קבועה של שומנים רוויים המצויים במוצרים מן החי דוגמת בשר ובשרים מעובדים כמו נקניקים ונקניקיות ומוצרי חלב או תזונה שמכילה שומני טרנס – שומנים צמחיים שעבורו תהליכי הקשייה ע”י העשרה במימן כמו חלק גדול מהמאפים המוכנים: ביסקוויטים, עוגיות ועוגות.

כולסטרול אנדוגני מיוצר כאמור על ידי הכבד. את רמת הכולסטרול האנדוגני ניתן להוריד על ידי העשרת התזונה בסיבים תזונתיים שמאפשרים פינויו מהגוף ועל ידי צריכה של מזונות על ספציפיים שמעלים, בצריכה ממושכת, את מספר הקולטנים לשומן בכVYTY

 טיפול טבעי בכולסטרול:

למרות ההערכה כאילו השפעתו של המרכיב התזונתי עומדת על 30% הרי שבניסיון המצטבר מצאתי שהתאמה של תזונה אישית מאפשרת שינוי משמעותי בערכי השומנים בדם. שילוב של תזונה כזו יחד עם תוספי תזונה וצמחי מרפא שמיועדים לטיפול בכולסטרול עשוי להשיג את התוצאה המבוקשת בפרק זמן קצר. התוצאה תהיה ירידה ברמות הכולסטרול הרע LDL, עלייה ברמות הכולסטרול הטוב HDL וירידה ברמות הטריגליצרידים. שימוש בפורמולות של פטריות מרפא שמשתייכות לקבוצת מזונות העל מאפשרת לטפל ביעילות בכבד שומני ובמהלך הזמן לגרום לעלייה ברמות הקולטנים – רצפטורים לשומן בכבד.

כולסטרול גבוה? זה הזמן ליצור קשר לקביעת פגישת טיפול טבעי בכולסטרול

הנכם מוזמנים ליצור איתי קשר טלפונית: 03-9217515

עמרית בן סירה
ד”ר לנטורופתיה, מומחית ברפואה טבעית משולבת