תוספי תזונה

תוספי תזונה

מונח תוספי תזונה מתייחס לויטמינים, מינרלים, חומצות אמינו (אבני הבניין של החלבונים), חומצות שומן חיוניות וצמחי מרפא או מאכל שניתנים במרוכז במטרה לתקן חוסרים בגוף ולאפשר בכך את איזונו המלא.

כאשר הגוף בריא ומאוזן , התזונה אופטימלית ומערכת העיכול בריאה לחלוטין סביר להניח שהגוף יקבל את כל צרכיו מן המזון. בתקופתנו, לעיתים קרובות, מטופל המזון בחומרי הדברה ודישון כימי או סופג רעילות כתוצאה מהזיהום הסביבתי. בנוסף, החקלאות מתקדמת ומתוחכמת ומאפשרת הפקת יבולים עשירים לעיתים קרובות על חשבון ריכוז הערכים החיוניים בפרי או בירק. תפוזים שנקטפו מן העץ בחצר במחצית הראשונה של המאה ה-20 ונאכלו מיידית הכילו בערך פי 10 יותר ויטמין C מן התפוזים שמגיעים אלינו לאחר “בילוי” בבית האריזה, במחסן המרכול, על המדף ואח”כ בסלסלת הפרי בבית.
כדאי לשים לב – גם תכולת חומרים חיוניים זמינים ואיכותיים במזון מתועש קטנה במיוחד.

כדי לשמר בריאות אופטימלית בתנאים הקיימים היום ראוי להרבות בצריכת מזון מן הצומח, להעדיף מוצרים אורגניים (במידת האפשר) ובמידת הצורך להשלים בצריכת תוספים.

לאדם  בוגר ובריא צריכת טבליה אחת של מולטי ויטמין איכותי, 1000 מ”ג של ויטמין C ו- 2 כפיות שמן פשתן או שמן אומגה 3 ממרווה עשויים לתת מענה.