מתעטשים באביב?

מזג האוויר ההפכפך, שפע הפולן (אבקת האבקנים) שנישאת באוויר וגם האבק, האובך והקפיצות הקיצוניות בין חום לקור גובים מחיר ממערכות החיסון הרגישות של כל כך הרבה אנשים.
אם אתם מאלה שמיד עם גל ריח הפריחה הראשון אתם נצמדים לחבילת הטישוס, הרי לכם כמה טיפים שיעזרו לכם לצלוח את האביב בהנאה.

תגובות אלרגיות מועצמות כאשר הגוף דלקתי פשוט כיוון שמערכת החיסון כבר “דרוכה” להתמודדות עם החזית הדלקתית. כדי להקל על העומס רצוי לאמץ תזונה שמבוססת על מזונות נוגדי דלקת: ירקות חיים, פירות חיים, שמנים צמחיים כמו שמן זית, פשתן, צ’יה, טחינה. ככל שנרבה בצריכה של מזון טרי וחי ונימנע ממזון מתועש, מטוגן, עשיר בסוכר וברכיבים סינתטיים כך נקל העל הגוף ונמעיט בתגובה האלרגית.

גוף שסובל מ”עומס דלקתי” נוטה לחומציות, כדי לאזן את רמת ה-PH של הרקמות כדאי, בנוסף לתזונה הנ”ל, לפתוח את הבוקר עם 1/2 כפית סודה לשתייה בכוס מים עם מיץ מחצי לימון. הסודה והלימון יעזרו לגוף להעלות את רמת ה-PH ובכך יורידו את תופעות הדלקת ואת התגובה הקיצונית לאלרגנים.

בתקופה זו כדאי מאוד להיעזר בפורמולה טובה של נוגדי חמצון – הרי הם ויטמינים כמו ויטמין A, ויטמין, C, ויטמין E ואחרים ומינרלים כמו סלניום ואבץ. נוגד חמצון שיסייע במיוחד להתמודדות של מערכת החיסון מול תופעות הדלקת הוא הקוורציטין (מצוי בבצל, תפוחי עף ופירות יער), כדאי לצרוך תוסף קוורציטין שיאפשר להעשיר את הגוף במינון גבוה של החומר הפעיל.

שמנים אתריים (ארומטיים) מהווים תרופה נפלאה שמקלה על מצבי אלרגיה ובזכות נחוחותיה גם כיף גדול להשתמש בה.
להקל על אלרגיה עונתית הכינו לכם את הפורמולה הבאה, הכניסו לתוך בקבוק התזה (ספריי) והתיזו בכל חלקי הבית ובמיוחד באזורי השינה ובמקומות בהם ישנם וילונות ושטיחים בהם נאגרים האלרגנים:

1/2 ליטר מים מזוקקים
2 כפיות חומץ תפוחים או 3 כפיות אלכוהול (לשתייה) 96%
40 טיפות שמן אתרי לימון
20 טיפות שמן עץ התה
יש לנער היטב לפני השימוש.

למריחה על איזור הרקות, מאחורי האוזניים, בית החזה וכפות הרגליים הכינו לעצמכם משחה מ:
1 כף שמן קוקוס
3 טיפות שמן אתרי איקליפטוס
3 טיפות שמן אתרי לבנדר
3 טיפות שמן אתרי מנטה
השתמשו במשחה מספר פעמים ביום, להקלה.

מקווה שתוכלו להשאיר את הממחטות מאחור.